Blog je zrušen

Bouřky na Brněnsku 15.8.2010

Na tento den se předpovídaly velmi intenzivní bouře. ESTOFEX předpovídal stupeň 2 pro většinu území kromě západních Čech, pro ty předpovídal stupeň 1. SKYWARN postupně vydal update, ve kterém předpovídal stupeň 1 pro celé území kromě západních a jižních Čech, tam platila výstraha na bouřky bez dosažení výstražných stupňů:

http://www.skywarn.cz/maps/tstm_deg/TSTM_forc124.png

Vzhledem k tomu, že se v tento den konaly motocyklové závody, spousty lidí byly na Masarykově okruhu. Ty asi pořádně zchladila noční bouřka, při které strejda uviděl 22 blesků a uslyšel 39 hromů. Byl totiž venku s kamarádem a bouřku sledoval (já jsem ještě dávno spal, neboť bouřka probíhala zhruba mezi 3:30 a 5:00). No, strejda poté spal až do 12:30 a vzhledem k tomu nezažil další bouřku. Ale k tomu až za chvíli. Při té noční bouřce prý středně silně až silně pršelo a občas foukal nárazový vítr asi tak do 15 m/s. V 5:00 skončila noční bouřka a poté začala ,,denní éra", která byla zahájena slabou přeháňkou v 7:30. Pak jsem šel na tenis.

Hráli jsme, ale v 10:00 se najednou zatáhlo a slabě začalo hřmít. Pak začalo slabě pršet, déšť se najednou stupňoval a v 10:10 se dalo mluvit o přívalovém dešti, který nás z kurtů zahnal. Do toho se ojediněle i blýsklo a zahřmělo. Tenisové kurty byly během 5-ti minut naprosto vyplavené. Zajímavé ovšem je, že meteostanice v Jundrově mi signalizovala pouze 1,6 mm srážek. Asi pršelo méně, než v centru města. Za tuto bouřku jsem nakonec viděl 3 CC blesky a slyšel 8 hromů, hlavním jejím nebezpečím byl ovšem přívalový déšť. Bouřku jsem si v 10:45 vyfotil na odchodu:


I po zbytek dne jsem situaci sledoval, ale žádná bouřka se již nevyskytla.

Lze nakonec konstatovat, že tento den vyšel jakž takž. Noc a dopoledne bylo skvělé, odpoledne mě zklamalo.


Fotografie bude doplněna 


 Komentáře k článku

Marek - Stormchaser říká
17.08.2010

To by bylo zajímavé, kdyby se rozpadly Beskydy.

radek říká
15.08.2010

samozřejmě ty bouřky ne beskydy *

radek říká
15.08.2010

aktaulně 15:30 - docelá prudká bouře menšího rozsahu se vytvořila v jihozápadním slovensku a míří na jihovýchodní moravu ale bude pravděpodobně slábnout beskydy ji zřejmě stáhnou a tím pádem se rozpadnou to bude škoda

radek říká
15.08.2010

Podle skywarnu by měla během večera a noci přecházet mohutná MCS a na ní budou silné bouřky i s kroupami proto vydal pro většinu uzemí stupen 2. tak to jsem zvědavVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí